YENİ İŞ BİRLİKLERİ KONUŞULACAK

Türkiye-Macaristan Karma Ekonomik Komisyon (KEK) VII. Dönem Toplantısı, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Macaristan Dışişleri ve Ticaret Bakanı Peter Szijjarto'nun eş başkanlığında 8 Aralık'ta Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi'nde gerçekleştirilecek. ...

1 dakikada okunur
Tarafından YapısalNet Editör
YENİ İŞ BİRLİKLERİ KONUŞULACAK

Türkiye-Macaristan Karma Ekonomik Komisyon (KEK) VII. Dönem Toplantısı, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Macaristan Dışişleri ve Ticaret Bakanı Peter Szijjarto'nun eş başkanlığında 8 Aralık'ta Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi'nde gerçekleştirilecek.

Bakan Varank, Bakan Szijjarto ile 2013 yılında stratejik ortaklık düzeyine gelen Türkiye ile Macaristan ilişkilerinde ekonomik iş birliğinin geliştirilmesi için atılacak adımları değerlendirecek.

Karma Ekonomik Komisyon Toplantısında sanayi, teknoloji, ikili ticaret hacmi gibi konuların yanı sıra, ulaştırma, tarım, sağlık, enerji gibi ekonominin bütün alanlarında ikili iş birliğinin geliştirilmesi bekleniyor.

Bakan Varank'ın ve Bakan Szijjarto'nun eş başkanlığını yapacağı KEK toplantısı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Macaristan Başbakanı Victor Orban tarafından belirlenen ikili ticaret hacminin 6 milyar dolara çıkarılması hedefine ulaşılması için büyük önem taşıyor.