VAN GÖLÜ'NE YÜZEN OTEL

Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda faaliyetlerini yürüten Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) desteğiyle Van Gölü’nde bir gemi üzerine 3 katlı otel inşa edilecek. Otelde denizcilik ve otelcilik alanında eğitim gören öğrencilere staj imkânı sağlanacak. ...

VAN GÖLÜ'NE YÜZEN OTEL

Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda faaliyetlerini yürüten Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) desteğiyle Van Gölü’nde bir gemi üzerine 3 katlı otel inşa edilecek. Otelde denizcilik ve otelcilik alanında eğitim gören öğrencilere staj imkânı sağlanacak.

7 PROJEYE ONAY

DAKA tarafından 4 il adına sunulan 7 proje, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından başarılı bulunarak onaylandı. Projeler arasında Van'da, Edremit Belediyesi'nin turizm, istihdam ve meslek edindirme unsurları bir arada barındıracak olan “Edremit'te Turizm Odaklı İstihdam Projesi: Yüzen Otel” projesi de bulunuyor.

GEMİ ÜZERİNE İNŞA EDİLECEK

2 milyon liralık destek sağlanacak projede gemi üzerine 3 katlı otel inşa edilecek. Otelde denizcilik ve otelcilik alanında eğitim gören öğrencilere staj imkânı sağlanacak. 'Yüzen Otel', bölgeye gelen turistlere de hizmet verecek.

EŞSİZ DENEYİM

Proje kapsamında daha önce Van Gölü’nde taşımacılık için kullanılan ve şu an atıl durumda olan bir feribot kullanılacak. Restore edilecek feribot, özgün bir konsept ile konaklama hizmeti verecek. Yüzen otel, belirli bir takvim çerçevesinde Van Gölü koylarına ve Akdamar Adasına seyahatler düzenleyerek misafirlere Van Gölü Havzasında eşsiz bir deneyim sunulacak.

Görüntü için ftp adresi: ftp://212.174.38.248/