TFMD HEYETİNİ KABUL ETTİ

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye Foto Muhabirleri Derneği (TFMD) Başkanı Rıza Özel ve beraberindeki dernek yöneticilerini kabul etti. Görüşmede Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, foto muhabirlerinin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı....

2 dakikada okunur
Tarafından YapısalNet Editör
TFMD HEYETİNİ KABUL ETTİ

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye Foto Muhabirleri Derneği (TFMD) Başkanı Rıza Özel ve beraberindeki dernek yöneticilerini kabul etti. Görüşmede Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, foto muhabirlerinin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

Bakan Varank, fotoğrafçılığa ilgisi olduğunu belirterek, foto muhabirlerinin anı ölümsüzleştirerek önemli bir görev üstlendiklerini söyledi.

Dünyanın çok hızlı değiştiğini kaydeden Varank, “Zor bir iş yapıyorsunuz, sayfalarca süren bir metinle anlatılamayacak olanları tek bir fotoğraf karesine sığdırarak hafızalarımıza kazıyorsunuz.” dedi.

Bakan Varank, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Meslek ilkelerini ve milletimizin hassasiyetlerini dikkate alarak, görevini en güzel şekilde yapan ve demokrasimize katkıda bulunan basın emekçilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü‘nü kutluyorum. Türkiye Foto Muhabirler Derneği’ne süprizleri için teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

BAKAN VARANK’A DAVET

TFMD Başkanı Rıza Özel, derneğin kurulduğu 1984 yılından bu yana çalışmalarını aralıksız sürdürdüğünü belirterek, her yıl yılın basın fotoğraflarını belirlediklerini anlattı.

Türkiye’nin tanıtımı konusunda hazırladıkları bir proje hakkında bilgi veren Özel, TBMM’nin kuruluşunun 100’üncü yılı nedeniyle de bir sergi çalışması yürüttüklerinden bahsetti.

Dernek Başkanı Özel, Yılın Basın Fotoğrafları Yarışması’nın “Türkiye Güzellikleri” kategorisinin jüri toplantısına Bakan Varank’ı davet etti. Varank, toplantıya katılarak jüri heyetinde yer alabileceğini bildirdi.


Görüşmenin ardından Dernek Başkanı Özel, Türkiye’nin otomobili TOGG’un lansman töreni sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte olan fotoğrafını ve Yılın Basın Fotoğrafları Yarışması’nda ASKA Özel Ödülü alan Ozan Güzelce’nin İstanbul fotoğrafını hediye etti.


Bakan Varank da TFMD heyetine Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Anadolu Ajansı’nın yayınladığı “Türkiye’nin Beyaz Kıta’ya Yolculuğu” adlı kitabını armağan etti.

Görüntü için ftp adresi

Adres: ftp://212.174.38.248/