TATARİSTAN HEYETİ GEBKİM'DE

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Rusya Federasyonu Tataristan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov ile GEBKİM Kimya İhtisas OSB'yi ziyaret etti....

1 dakikada okunur
Tarafından YapısalNet Editör
TATARİSTAN HEYETİ GEBKİM'DE

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Rusya Federasyonu Tataristan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov ile GEBKİM Kimya İhtisas OSB'yi ziyaret etti.

Bakan Varank, konuk Cumhurbaşkanı Minnihanov, Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yaşar Çakmak, GEBKİM Yönetim Kurulu Başkanı Vefa İbrahim Aracı ve beraberindeki heyet, GEBKİM Camisi'ni gezdi. Varank ve beraberindekiler, daha sonra heyetlerin de bulunduğu alana geçti. Burada konuşan Tataristan Cumhurbaşkanı Minnihanov, Türkiye'ye her geldiklerinde evlerinde gibi ağırlandıklarını dile getirerek, "Dünyanın birçok ülkesinde bulundum ve birçok Organize Sanayi Bölgesini de gezdim. Şunu açıklamak zorundayım ki Türkiye'de yapıldığı gibi başka ülkelerde güzel örneği yok. Siz bütün dünyaya örnek oluyorsunuz. İş adamlarına, girişimlere güzel destekler veriyorsunuz. Türk milleti, çok çalışkan ve girişimci. Böyle bir halk için hükümet tarafından gerekli destekler veriliyor, gerekli altyapı ve temel oluşturuluyor.” dedi.

TÜRKİYE’DE YATIRIM YAPMAK İSTİYORUZ

Daha önce de Türkiye'deki OSB'leri gezdiklerini anlatan Minnihanov, “Tataristan'da da birçok Türk şirketi kendi yatırımlarını gerçekleştirdi. Türkiye topraklarında yatırım yapmak istiyoruz. Sayın Bakanla görüştük. Çok heyecan dolu, 'Gelin çalışın.' diyor. Biz de çalışkanız hükümet olarak ama siz daha gayret gösteriyorsunuz. Siz daha çok çalışkansınız. Burada bütün imkanlar sağlanmış. Yeter ki çalışılsın. Biz de bunu örnek alıp çalışacağız." diye konuştu.

YATIRIMA BEKLİYORUZ

GEBKİM Yönetim Kurulu Başkanı Aracı da Minnihanov'u ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "İki dost ülkenin, özellikle de iki ülkede yaşayan aynı milletin evlatları olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Türkiye'ye bekliyoruz. Özellikle yatırım için OSB'ye bekliyoruz. Bu konuda Sayın Bakanımız bize inanılmaz destek veriyor. Mutlaka en kısa sürede Türkiye'ye yatırıma bekliyoruz." diye konuştu.

Konuşmanın ardından Aracı, konuk Cumhurbaşkanı Minnihanov'a hediye takdim etti.

FTP adresi :  ftp://212.174.38.248/