SANAYİ ÜRETİMİ YILLIK YÜZDE 11,4 ARTTI

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Sanayi üretimi beklentileri aşarak 2021 Ocak ayında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 11,4; bir önceki aya göre yüzde 1 arttı. Ocak ayında da yıllık bazda sanayi üretimini en çok artıran G-20 ülkelerinden biri olduk.” dedi. ...

1 dakikada okunur
Tarafından YapısalNet Editör
SANAYİ ÜRETİMİ YILLIK YÜZDE 11,4 ARTTI

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Sanayi üretimi beklentileri aşarak 2021 Ocak ayında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 11,4; bir önceki aya göre yüzde 1 arttı. Ocak ayında da yıllık bazda sanayi üretimini en çok artıran G-20 ülkelerinden biri olduk.” dedi.

Bakan Varank, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Türkiye İstatistik Kurumunun (TÜİK) açıkladığı Ocak 2021 dönemine ilişkin sanayi üretim endeksi verilerini değerlendirdi. Sanayi üretiminin beklentileri aşarak 2021’nin ocak ayında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 11,4; bir önceki aya göre ise yüzde 1 arttığını kaydeden Bakan Varank, “Ocak ayında da yıllık bazda sanayi üretimini en çok artıran G-20 ülkelerinden biri olduk. Üretim, Ar-Ge ve yenilik odağında istikrarlı büyümemiz sürecek.” ifadelerini kullandı.