Orman Ürünleri Kağıt ve Mobilya Sanayi Teknik Komitesi Toplantısı

Orman Ürünleri Kağıt ve Mobilya Sanayi Teknik Komitesi (ORKAMOTEK) toplantısı Tüketim ve Tüketici Ürünleri Daire Başkanı Sn. Ziynet Berna ORHAN başkanlığında, komite üyeleri, ilgili kamu kurum/kuruluşlarının temsilcileri ve sektörel sivil toplum örgütlerinden temsilcilerin katılımı ile gerçekleşt...

1 dakikada okunur
Tarafından YapısalNet Editör
Orman Ürünleri Kağıt ve Mobilya Sanayi Teknik Komitesi Toplantısı

Orman Ürünleri Kağıt ve Mobilya Sanayi Teknik Komitesi (ORKAMOTEK) toplantısı Tüketim ve Tüketici Ürünleri Daire Başkanı Sn. Ziynet Berna ORHAN başkanlığında, komite üyeleri, ilgili kamu kurum/kuruluşlarının temsilcileri ve sektörel sivil toplum örgütlerinden temsilcilerin katılımı ile gerçekleştirilmiştir.

Toplantıda Bakanlığımızın “TÜBİTAK Horizon 2020 AB Çerçeve Programları Bilim Teknoloji Uygulamaları” ,” Kalkınma Ajansları ile ilgili bilgilendirme” ile ilgili sunumlar gerçekleştirilmiştir. Gündem dâhilinde, 11. Kalkınma Planında yer alan Bakanlığımız sorumluluğundaki, mobilya sektörü 400-401 numaralı tedbirlerle ilgili yol haritasının belirlenmesi ile ilgili görüş ve değerlendirmeler yapılmıştır.

Son olarak, sektör temsilcilerinin gündeme getirdiği diğer sorunlar ve sorunlara yönelik çözüm önerileri de görüşülerek toplantı sonlandırılmıştır (24 Aralık 2019, Ankara).