KADIN İSTİHDAMINA DESTEK

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın refakatinde KOSGEB ile DOĞTAŞ Kelebek Mobilya arasında kadın istihdamına yönelik iş birliği protokolü imzalandı....

2 dakikada okunur
Tarafından YapısalNet Editör
KADIN İSTİHDAMINA DESTEK

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın refakatinde KOSGEB ile DOĞTAŞ Kelebek Mobilya arasında kadın istihdamına yönelik iş birliği protokolü imzalandı.

YENİ İŞ MODELİ

KOSGEB Başkanı Prof. Dr. Cevahir Uzkurt, bakanlıktaki imza töreninde yaptığı konuşmada, protokolün özellikle kadın girişimcilerin iş sahibi olmalarının önünü açacak kamu-özel sektör iş birliğiyle hazırlanmış yeni bir iş modeli olduğunu söyledi.

150 BİN GİRİŞİMCİ ADAYINA EĞİTİM

Yeni iş kuracak girişimcilere eğitim verdiklerini anımsatan KOSGEB Başkanı Uzkurt, bunu uzaktan eğitim modülüyle daha kolay, zaman ve mekan kısıtı olmadan vermeye başladıklarını, 150 bin civarında girişimci adayının da halen eğitim aldığını bildirdi.

ÖNCE EĞİTİM

Uzkurt, DOĞTAŞ'ın istihdam edeceği ve bayilik vereceği kadın girişimcilerin KOSGEB eğitimleri alarak, Girişimcilik Desteği Programı'na müracaatta bulunacaklarını belirterek, şöyle konuştu:

TALEPLERİ ALIYORUZ: Bayilik alacaklara KOSGEB ve DOĞTAŞ'ın iş birliğiyle karar verilecek. Protokolle kadın girişimciler hem KOSGEB'in nitelikli istihdam desteğinden hem de DOĞTAŞ'ın bayilerine verdiği diğer imkanlardan yararlanacaklar. Kadın girişimcilerin önünü açmak, onlara yeni iş imkanları sunmak adına bu iş birliğini önemsiyorum. İş birliği modeli diğer firmalarımız için de örnek olur. Talepleri alıyoruz. Onlarla da protokol sürecini başlatmış oluruz.

100 KADINI KENDİ İŞİNİN PATRONU YAPACAĞIZ

DOĞTAŞ Kelebek Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan da bu yıl protokolle 100 kadın girişimciyi iş hayatına kazandırmayı hedeflediklerini vurgulayarak, "KOSGEB'in eğitimini tamamladıktan sonra sertifika alacak kadın girişimcilerimize biz de destek vereceğiz. KOSGEB'in de destekleriyle 100 kadını kendi işinin patronu yapacağız." dedi.

350 MİMAR İÇİN YENİ İSTİHDAM

Protokol kapsamında, Türkiye’de faaliyet gösteren bütün DOĞTAŞ Kelebek Mobilya bayilerinde KOSGEB’in “Nitelikli Eleman İstihdam Desteği” ile 350 mimara yeni istihdam sağlanacak.

DOĞTAŞ’TAN EKSTRA YÜZDE 10 İNDİRİM

Ayrıca KOSGEB’den proje desteği alacak işletmelerin de proje kapsamında alacakları büro ve ofis malzemelerine DOĞTAŞ Kelebek Mobilya tarafından ekstra yüzde 10 daha indirim sağlanacak.

Görüntü için ftp adresi

Adres: ftp://212.174.38.248/