MERGEN ŞİRKETLER GRUBU

Adres: ADNAN KAHVECİ MAH.YAVUZ SULTAN SELİM BULVARI PERLAVİSTA RESİDANCE A BLOK DARİRE 36
Şehir: İSTANBUL
Yetkili Kişi: EYÜP YAMAN
Telefon: 0 549 549 35 04
Faks: 0 212 979 14 55
Mobil: 0 212 979 79 25
Web: www.mergenguvenlik.com

MERGEN ŞİRKETLER GRUBU HAKKINDA

MERGEN ŞİRKETLER GRUBU

MERGEN Grub, kalite politikasında aşağıda yer alan unsurları benimsemektedir. Bu doğrultuda MERGEN;

 • Çalışanlarına kendilerini geliştirip yeni sorumluluklar almaları için fırsat tanır . Konularında bilgili, deneyimli, dürüst ve çalışanlarına sevgi dolu bir üst kadronun altında; öğrenmeye açık, çok çalışmanın erdemine inanan ve temel bilgileri sağlam geniş bir teknik kadroya sahiptir. Çalışanlarının firmasını sevmesini, yaratıcı güçlerini kullanarak geliştirmesini ve heyecanlarını her zaman en üst düzeyde tutmasını sağlayacak bir yönetim anlayışını benimser.
 • Yönetim kadrosu; firmanın misyon ve vizyonunu özümsemiş, hedeflere ulaşmak için isteyerek, severek ve benimseyerek çalışan, genç, dinamik, özgür düşünce yapısına sahip, açık görüşlü, çağdaş iş ilkelerini kavramış, paylaşmanın ve takım olmanın gücüne inanmış kişilerden oluşur.
 • Üstlendiği her işi yaparken, müşteri taleplerini ve yürürlükteki yasal mevzuat şartlarını karşılayan hizmeti düzenli bir şekilde sağlar.
 • Müşterilerine istediği şartları ve yasal mevzuat şartlarını sağlayan, hep aynı kalitede hizmet güvencesini verir ve sistemi etkin bir şekilde uygulayarak müşteri memnuniyetini artırır.
 • Politikası doğrultusunda oluşturduğu hedeflerini sürekli gözden geçirerek geliştirir.
 • Aldığı her işi hep aynı, en iyi nitelikteki personeller ve teknolojiyi de etkin kullanarak ; her seferinde daha kaliteli hizmet vermek adına çalışır.
 • Çağdaş yönetim b sistemlerini ve teknolojiyi kullanarak etkin bir kontrol ve takip olanağı yaratır.
 • VİZYONUMUZ
 • Faaliyet göstermiş olduğu sektörlerde, uluslararası kalite standartlarında uygun hizmetleri ile müşteri odaklılığını daima üst seviyede tutarak; saygın, güvenilir ve tercih edilen marka olma özelliğini artırarak sürdürmek. Vermiş olduğu hizmet kalitesi ile sektörde en iyi hizmet veren firmalardan biri olmak.
 • MİSYONUMUZ
 • 13 yıllık birikimini,. Öncü olmak ve farklılık yaratmak ilkeleri temelinde şekillenen yatırım politikasını uygulayarak modern teknoloji kullanımı, uzman insan kaynağı, bilgi birikimi çerçevesinde oluşturduğu kurumsal kalite anlayışı ile hizmet vermek. Uzun vadede kârlılığın kaliteden geçtiğinin bilinciyle hareket etmek; her koşulda faaliyet gösterdiği sektörlerin ve ekonominin gelişimine katkıda bulunmak; her yönden güven duyulan bir grup olarak sürdürülebilirliğini sağlamak.

ÇELİK KONSTRÜKSİYON

Çelik Binalar
Sanayi, Depo ve muhtelif amaçlı kullanılacak olan yapıları içine alır. Müşteri istekleri doğrultusunda çelik taşıyıcı sistem oluşturacak şekilde firma bünyemizde statik hesapları yapılarak projeler hazırlanır. Önceden imalatı tamamlanmış temeller üzerine BEYLİKDÜZÜ fabrikamızda prefabrik olarak hazırlanmış sistem, vinç veya el ile yerine monte edilerek bir bütün haline getirilir.

Yaya Üst Geçitleri 
Karayolları, belediyeler ve benzeri kamu kurumlarının ihaleleri ve özel şahısların yaptırdıkları çelik köprüler hazır veya firmamız bünyesinde çizilen projelere uygun olarak yapılmaktadır. Anahtar teslim yada çelik konstrüksiyon taşıyıcı sistem imalat ve montajı olmak üzere iki şekilde uygulama yapılmaktadır.

Çelik Çatılar 
Betonarme kolonlar üstünde çatı teşkil etmesi için çelik karkas sistem çatı kaplama malzemesine uygun biçimde dizayn edilmekte ve uygulaması yapılmaktadır. Çelik ankrajları epoksi veya çelik dübeller yardımı ile uygulanıp üzerine fabrikamızda yapılmış hazır kiriş ve aşıklar monte edilmektedir. Çatı dizaynı müşteri istekleri ile çeşitlendirilebilmektedir.

Çelik Platform ve Kuleler
Mimari tasarımı işveren tarafından yaptırılan kuleler veya platformlar TELMA YAPI bünyesinde en uygun imalat düzeni ve şekli seçildikten sonra hızlı bir şekilde imal edilir. Özel mimari tasarımlar genelde kaynaklı birleşim olmakta fakat fabrika ortamında boya kalitesi ve birleşim güvenliği açısından cıvatalı bağlantı yapılması tercih edilmektedir.

Merdivenler 
Yangın yönetmeliklerine uygun yangın merdivenleri, şantiye içinde kullanım amaçlı sökülüp taşınabilir merdivenler, bina iç merdivenleri, döner ve sahanlıklı tip merdivenler olarak tipleri sıralanabilir.

Muhtelif İmalatlar 
Çok çeşitli projelerde çeliğin ihtiyaç duyulduğu her alanda farklı tasarımlar ve farklı çözümler firmamız tarafından sunulmaktadır. Bunlara örnek olarak aşağıdaki yapılar sıralanabilir:
* Vinç Köprüleri
* Vinç Yolları
* Yol Korkulukları
* Yangın Kapıları
* Çamur ve Su Depoları
* Çeşitli Boyutta Geçitler
* Tır Yükleme Rampaları
* Teraslar
* Çelik Kapı Kasaları

NEDEN ÇELİK KONSTRÜKSİYON ?

1. Depreme karşı güvenilirdir.
2. Çelik yapı montajı hızlı ve ekonomiktir.
3. Çelik yapı uzun ömürlüdür ve yenilenmesi kolaydır.
4. Malzeme israfı düşüktür.
5. Çelik doğaya uyumlu, sürdürülebilir gelişme çağının malzemesidir.
6. Çekme mukavemeti, basınç mukavemetine eşittir. Betondan 10 kat daha fazla yük taşır.
7. Elastikiyet özelliği betonun elastikiyet özelliğinden 7 kat fazla olduğundan daha az eğilme yapar.
8. Çelik malzeme her zaman kolayca denetlenebilir

MERGEN ŞİRKETLER GRUBU FAALİYET ALANLARI

Prefabrik Yapılar > Hafif çelik yapı >
Prefabrik Yapılar > Çelik prefabrik yapılar >
Prefabrik Yapılar > Uzay çelik çatı >
Prefabrik Yapılar > Çelik karkas >
Prefabrik Yapılar > Metal konstrüksiyon >
Prefabrik Yapılar > Konstrüksiyon yapılar >
Prefabrik Yapılar > Enerji nakil hatları >
Prefabrik Yapılar > Köprü kirişi >
Cephe Kaplama > Cephe giydirme >
Cephe Kaplama > Alüminyum cephe giydirme, kaplama >
Yapı Elemanları ve Profilleri > Metal yüzey kaplama >
Yapı Elemanları ve Profilleri > Cephe profili >
Yapı Elemanları ve Profilleri > Alüminyum profil, alüminyum kutu profil >
Yapı Elemanları ve Profilleri > Çelik profil >
Yapı Elemanları ve Profilleri > Demir kutu profil >
Yapı Elemanları ve Profilleri > Çelik hasır >
İskele ve Kalıp Sistemleri > Çelik kalıp >
İskele ve Kalıp Sistemleri > Kolan ve kirişler >
İskele ve Kalıp Sistemleri > Metal kalıp >