İSME MÜHENDİSLİK

Adres: Organize Sanayi Bölgesi Pembe Cd.No:9 NİLÜFER / BURSA
Şehir: BURSA
Yetkili Kişi: İsmet ÇAKAN
Telefon: 0 224 242 47 41
Faks: 0 224 243 35 27
Mobil: 0 533 747 82 17
Web: www.is-me.com.tr

İSME MÜHENDİSLİK HAKKINDA

Tüm işlerinde kazançtan önce güven ve takdiri önde tutan İS-ME GRUBU'NUN ilk temelleri, 1960'da İsmet ÇAKAN'ın 17 yaşında Kayhan/Bursa Çarşısında bir soba ve teneke imalat dükkânı açması ile atıldı. İsmet Bey, akşam dükkanı kapattığında çekirdek satmak için tablanın başına geçti ve geç saatlere kadar iş adamlarının sık uğradığı kahvelerde dolaşarak işini geliştirmenin yollarını aradı. Bir taraftan da teknik eksikliklerini tamamlamak için çıraklık eğitimi ve sanat okulunda 3,5 yıl teknik resim dersi aldı.

Çalışkanlığı ve dürüstlüğü ile esnafın takdirini kazanarak işlerini büyüten İsmet Bey ve kardeşleri Fahrettin ve Hayrettin ÇAKAN 1970 yılına gelindiğinde havalandırma sektörüne de girdi. Araştırmacı bir zihniyetle hareket edip, modern teknikleri uygulayarak haklı bir başarı sağlayan Çakan Kardeşler, 1976 yılında İS-ME Kolektif şirketini kurdular. Ülkemizde ilk "emaye soba tablası"nı üreterek bir yeniliğe imza attılar.
1980'li yılların başında nakliye ücretlerinin artması ve ülkenin içinde bulunduğu ekonomik kriz sonucu toptancılığa yönelindi. Kötü ekonomik şartlara rağmen İS-ME hep bir adım önce giderek 1992'de Anonim Şirket oldu.

Sürekli büyüyen iş hacmi ve gelişen havalandırma sektörü, kabuğuna dar gelen İS-ME A.Ş'nin bu alanda yeni bir atılımla İS-ME İzolasyon Havalandırma Ltd. Şti.'ni kurmasını gerekli kıldı. Her zaman müşteriye en iyi, en modern ve en hesaplı hizmeti sunmayı amaçlayan İS-ME, İS-ME SİSTEM çerçevesinde otomatik olarak PC kontrollü hazırlanan kanal parçalarının kesimi "plazma yöntemiyle" el değmeden bilgisayarlı "Plasma Entry" ile gerçekleştirilmektedir. Yine bir ilk İS-ME için özel tasarlanan makinelerle Türkiye'de ilk defa patentli ve İsmeduct tescilli kendinden Flanşlı rtg kanalları bilgisayar destekli olarak üretilip taahhütlerinde kullanmaktadır. İS-ME Limited, son teknolojik gelişmelerden biri olan "Spiral Kenetli Yuvarlak Boruları" imal edip uygulamaktadır.

Grubumuz, İS-ME Ltd. ile Türkiye'de bir ilke daha imza atmış ve İS-ME sistem olarak havalandırma kanallarında çığır açmış İtalyan ön izoleli "P3ductal sandviç panelleri"ni ilk defa ülkemizde uygulama başarısını göstermiştir. Kapalı hücre izolasyonu ve dış yüzeyi alüminyum folyo kaplı hava kanalları; alışveriş merkezleri, oteller, restaurantlar, gıda endüstrisi başta olmak üzere tekstil fabrikaları, havaalanları, terminaller, hastaneler ve bankalardan tüm endüstri ve eğitim binalarına kadar geniş bir alanda tercih edilmektedir.

Havalandırma ve izolasyon konusunda Bursa'da rakipsiz, Türkiye çapında saygın bir yere sahip olan İS-ME Ltd. yaptığı işlerdeki menfez gereksinimini de bünyesindeki Menfez Üretim Departmanı'nda karşılamaktadır. HVAC alanında öncü kuruluşumuz sayesinde Bursa'da doğalgaz kullanan konut sanayi tesisi ve kuruluşların %70i doğalgaz bacalarında TSE 11382 Kalite Belgeli İS-ME markası taşımaktadır.

En büyük özelliğimiz ise; kendimizi işini aldığımız kuruluşun bir işçisi gibi görmek ve çalışmaktır. İşte bu düşünce ile küçük bir dükkandan yurt içi - yurt dışı faaliyetleri olan büyük bir işletmeye ulaşıldı ve daha da ileriye götüreceğine inancımız tamdır.
İS-ME Grubu olarak bundan sonraki en büyük hedefimiz ihracata yönelik yatırımları arttırmaktır.

İSME MÜHENDİSLİK FAALİYET ALANLARI

Müteahhitlik Hizmetleri > Isıtma, havalandırma, tesisat işleri yapımı >
Plan, Proje ve Teknik Danışmanlık > Isıtma, havalandırma, tesisat mühendisliği planı ve projesi >
İzolasyon ve Yalıtım Malzemeleri > Isı izolasyonu ve yalıtımı >
Yardımcı ınşaat Malzemeleri > Hava kompresör >
Isıtma, Soğutma ve Havalandırma Sistemleri > Havalandırma kanalı >
Isıtma, Soğutma ve Havalandırma Sistemleri > Hava kanalları >
Isıtma, Soğutma ve Havalandırma Sistemleri > Hava temizleme cihazları >
Isıtma, Soğutma ve Havalandırma Sistemleri > Baca gazı filtresi >
Isıtma, Soğutma ve Havalandırma Sistemleri > Salon tipi klimalar >
Isıtma, Soğutma ve Havalandırma Sistemleri > Inverter klima >
Isıtma, Soğutma ve Havalandırma Sistemleri > Havalandırma deposu >
Isıtma, Soğutma ve Havalandırma Sistemleri > Isı dönüştürücüler >
Endüstriyel Mutfak ve Soğutma Tesisleri > Soğuk hava odası >