EKONOMİDEKİ GELİŞMELERİ DEĞERLENDİRDİ

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, ekonomide birçok olumlu gelişmenin yaşandığı bir dönemden geçildiğini kaydederek, "Finansman maliyetleri düşüyor. İç talep canlanmaya başladı. Üretim cephesinde güzel gelişmeler var." dedi. ...

3 dakikada okunur
Tarafından YapısalNet Editör
EKONOMİDEKİ GELİŞMELERİ DEĞERLENDİRDİ

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, ekonomide birçok olumlu gelişmenin yaşandığı bir dönemden geçildiğini kaydederek, "Finansman maliyetleri düşüyor. İç talep canlanmaya başladı. Üretim cephesinde güzel gelişmeler var." dedi.

ÜRETİM VE İSTİHDAM ARTACAK

Bakan Varank, AK Parti Trabzon İl Başkanlığı Danışma Meclisi Toplantısı'nda konuştu. Müjdelerle, hizmet, proje ve yatırımlarla Trabzon’a geldiklerini belirten Varank, gündemlerinin Türkiye'yi büyütmek, üretimi artırmak ve istihdamı yükseltmek olduğunu ifade etti.

İÇ TALEPTE CANLANMA

Olumlu birçok gelişmenin yaşandığı bir dönemden geçildiğine dikkati çeken Varank, "Finansman maliyetleri düşüyor.Hizmetler sektöründe, perakende sektöründe ve inşaat sektöründe güven göstergeleri olumlu yönde seyrediyor.İç talep canlanmaya başladı. Üretim cephesinde güzel gelişmeler var." dedi.

SANAYİ ÜRETİM RAKAMLARI

Bakan Varank, sanayi üretim rakamlarının açıklandığını anımsatarak, "Aralık ayında sanayi üretimi yıllık bazda yüzde 8.6’lık bir artış gerçekleştirdi. Bu artışın kaynaklarına baktığımızda; tüm alt kalemlerde pozitif bir seyir görüyoruz. Önemli olan, üretim cephesindeki bu güçlü performansı sürdürülebilir ve kalıcı hale getirmek. 2020 yılı, bu açıdan pek çok fırsatı beraberinde getiriyor. Yüksek katma değerli ve istihdam oluşturan bir üretim için tüm politikalarımızı en iyi şekilde uygulamaya özen gösteriyoruz." ifadelerini kullandı.

VALİLİĞİ ZİYARET ETTİ

Varank, AK Parti Trabzon İl Başkanlığı Danışma Meclisi Toplantısı öncesinde bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Trabzon Valiliği'ni ziyaret eden Bakan Varank, valilik şeref defterini imzaladı. Varank, daha sonra Vali İsmail Ustaoğlu ile bir araya gelerek sohbet etti.


TRABZON PROJELERİ DEĞERLENDİRİLDİ

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası'ndaki Trabzon Projeleri Değerlendirme Toplantısı'na katılan Bakan Varank, burada bulunan müzeyi ziyaret ederek, müze defterini imzaladı.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi'ne de bir ziyaret gerçekleştiren Bakan Varank, Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu'dan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Varank, Trabzon temasları kapsamında AK Parti Trabzon İl Başkanlığı'na da bir ziyarette bulundu.

SON DURAK "TRABZON ESNAFI"

Bakan Varank'ın son durağında Trabzon esnafı vardı. Uzun Sokak ve Maraş Caddesi'ndeki esnafı ziyaret ederek incelemelerde bulunan Varank, buradaki esnafla sohbet ederek, fotoğraf çektirdi.

VALİNİN ACI GÜNÜ

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş'ın annesi Asiye Bektaş, Trabzon'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmişti. Bakan Varank, Zonguldak Valisi Bektaş'ı acı gününde yalnız bırakmadı. Asiye Bektaş'ın Ali İbni Ömer Tonya Merkez Camisi'nin yanındaki meydanda düzenlenen cenaze törenine katılan Varank, Erdoğan Bektaş ve aile yakınlarına başsağlığı diledi.

Görüntü için ftp adresi

Adres: ftp://212.174.38.248/