BÖLGEYİ AYAĞA KALDIRACAĞIZ

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, selden zarar gören Sinop’un Ayancık, Kastamonu’nun Bozkurt ve Abana ilçesinde sanayi sitelerini ziyaret etti, yapılan çalışmaları inceledi. Bakan Varank esnafı maddi desteklerle yeniden ayağa kaldırmak için çok hızlı şekilde çalıştıklarını söyledi. ...

1 dakikada okunur
Tarafından YapısalNet Editör
BÖLGEYİ AYAĞA KALDIRACAĞIZ

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, selden zarar gören Sinop’un Ayancık, Kastamonu’nun Bozkurt ve Abana ilçesinde sanayi sitelerini ziyaret etti, yapılan çalışmaları inceledi. Bakan Varank esnafı maddi desteklerle yeniden ayağa kaldırmak için çok hızlı şekilde çalıştıklarını söyledi.

Bakan Varank, 11 Ağustos’ta şiddetli yağışın ardından selden zarar gören bölgelerde incelemelerde bulundu. Varank’ın ilk durağı Sinop’un Ayancık ilçesi oldu. Bakan Varank, beraberinde Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile kurulumu tamamlanan Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) envanterinde bulunan Hafif Alaşımlı Sabit Köprüde (HASK) incelemelerde bulundu.

Bakan Varank daha sonra sel felaketinden etkilenen sanayi sitesine geçti. Burada esnafın sorunlarını dinleyen Bakan Varank, desteklerle ilgili çalışmalarının olduğunu ifade ederek, “Bu bölgelerde müthiş bir afetle karşı karşıyayız. Buradaki ve Kastamonu’daki sanayi sitelerini geziyoruz. Bunları tekrar nasıl yapabiliriz onlarla ilgili istişarelerimizi yapıyoruz. Özellikle burada üreticileri, sanayi esnafını ayağa kaldırmakla ilgili çok hızlı bir şekilde hareket edeceğiz. Maddi olarak da desteklerle ilgili bizim bir çalışmamız var. İnşallah burada tekrar hayatı ayağa kaldıracağız.” dedi.

Bakan Varank’ın selin vurduğu bölgedeki ikinci durağı Kastamonu’nun Abana ve Bozkurt ilçesi oldu. Varank, sel felaketinden etkilenen küçük sanayi sitesinde incelemelerde bulundu, yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Esnafın sorunlarını dinleyen Bakan Varank, selden zarar gören vatandaşlarla da bir araya gelerek "geçmiş olsun" dileğinde bulundu.

FTP Adresi: ftp://212.174.38.248/