ANTARKTİKA’DA BAYRAĞIMIZI DAİMİ DALGALANDIRACAĞIZ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 4. Ulusal Antarktika Bilim Seferini gerçekleştiren ekibin beyaz kıtaya ulaştığını belirterek, “Heyette yer alan 24 bilim insanımız, yaklaşık 1 ay boyunca 15 farklı bilimsel çalışma gerçekleştirecek.” dedi.  ...

2 dakikada okunur
Tarafından YapısalNet Editör
ANTARKTİKA’DA BAYRAĞIMIZI DAİMİ DALGALANDIRACAĞIZ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 4. Ulusal Antarktika Bilim Seferini gerçekleştiren ekibin beyaz kıtaya ulaştığını belirterek, “Heyette yer alan 24 bilim insanımız, yaklaşık 1 ay boyunca 15 farklı bilimsel çalışma gerçekleştirecek.” dedi.

Türkiye’nin Antarktika’da sabit yeri olacağını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Geçen yıl kurduğumuz geçici bilim üssünü kalıcı üsse çevirmek için de gerekli hazırlıkları, bu heyetimiz tamamlayacak. Buradaki kalıcı üssümüzü kurduğumuzda, Antarktika'da bayrağımızı daimi dalgalandıracağız." diye konuştu.

BÜYÜMENİN ÖNEMLİ GÖSTERGELERİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ocak ayında ekonomi güven endeksi ve reel kesim güven endeksi artarken, büyümenin önemli göstergelerinden olan satın alma yöneticileri endeksinin, uzun aradan sonra yeniden 50 eşik değerinin üzerine çıktığını kaydetti.

SANAYİ ÜRETİMİ REKOR KIRDI

Sanayi üretiminin 2019'un Aralık ayında yüzde 8,6 artarak, son dönemlerin rekorunu kırdığının altını çizen Erdoğan, "Katma değerli üretim, ihracat ve istihdama dayalı büyüme modelimizi kararlılıkla uygulamayı sürdüreceğiz. Tüm veriler 2019 yılını pozitif bir büyümeyle kapatacağımıza işaret ediyor. Geçtiğimiz yılı, uzun yıllar sonra ilk defa cari fazla vererek kapattık.” dedi.

GELECEĞE UMUT ARTIYOR

Erdoğan, Türkiye'nin küçüleceğini iddia edenlere en güzel cevabın, büyüme oranı ve cari fazla olduğunu vurgulayarak, ”2020'de hedefimiz olan yüzde 5'i de aşarak herkesi şaşırtan çok daha güçlü bir büyüme oranına kavuşacağız. Görüldüğü gibi maliyetler düşüyor, iş dünyasının güven düzeyi yükseliyor, vatandaşımızın geleceğe olan umudu artıyor." diye konuştu.