AÇILIŞA DAMGA VURAN KADIN

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ankara Sanayi Odası 2. Organize Sanayi Bölgesi’nde gerçekleştirdiği açılışa, 3 yıldır kaynak ustalığı yapan Melek Tuğ damgasını vurdu. ...

AÇILIŞA DAMGA VURAN KADIN

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ankara Sanayi Odası 2. Organize Sanayi Bölgesi’nde gerçekleştirdiği açılışa, 3 yıldır kaynak ustalığı yapan Melek Tuğ damgasını vurdu.

ÖZEL PROTOKOL

Açılış töreninde Cumhurbaşkanlığı’nca özel protokol uygulandı. Törenin düzenlendiği MİTAŞ Fabrikası’nda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı karşılayan isimler arasında yer alan kaynak ustası Tuğ, tören boyunca da Cumhurbaşkanının hemen solunda oturdu.

CUMHURBAŞKANININ YANINDA

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte kaynak yapan Tuğ, 26 yeni fabrikanın açılış kurdele kesimi sırasında da Cumhurbaşkanının yanında yer aldı.

ALKIŞLARI TOPLADI

Melek Tuğ, törende yaptığı konuşma ile Erdoğan’dan bolca alkış aldı. Argon, gazaltı, oksijyen ve elektrot kaynakçılığı yapan Melek Tuğ’un, duygulara hitap eden konuşması sık sık alkışlarla kesildi.

“YAPAMAZSIN” DEDİLER

Melek Usta, konuşmasında, doğalgaz ve kalorifer döşemeciliğinin ardından kaynak kursuna gittiğini, kendisine “Kadın başına, yapamazsın edemezsin” diyenler olduğunu anlatarak “Şu anda, 3. yılını doldurmuş bir kadın kaynak ustası olarak karşınızdayım.” dedi.

BİZ DE DURMUYORUZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Durmak yol yola devam” sözlerine atıfta bulanan Melek Tuğ, “Biz de durmuyoruz. Benim daha çok hedeflerim var. Bir şey üretmek, sanayinin bir parçası olmak, bir kadın olarak bunu başarabilmek müthiş bir duygu.” diye konuştu.

KADIN ELİ

Melek Tuğ, Çamlıca Tepesi’ndeki 111 metrelik bayrak direğinin çalıştığı MİTAŞ Fabrikasında üretildiğini belirterek “Sayın Cumhurbaşkanım, onun açılışını da siz yapmıştınız. Biz onu her gördüğümüzde ayrı bir gurur duyuyoruz. İnanıyoruz ki, kadın elinin değdiği her yer pırıl pırıl oluyor.” dedi.

YÜZÜNÜZÜ KARA ÇIKARMAYACAĞIZ

Çalıştığı OSB’nin temelinin Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından atıldığını da hatırlatan Tuğ, konuşmasını şu sözlerle bitirdi:

Bugün burada onlarca fabrikada benim gibi yüzlerce kadın çalışıyor. Lütfen Türk kadınına, Türk kadının gücüne, emeğine güvenmeye devam edin. Biz sizin yüzünüzü asla kara çıkarmayacağız.

Haberin videosu için: youtu.be/ONl3S39Lzic

FTP Adresi: ftp://212.174.38.248/