10. Pompa Kongresi Ankara’da Gerçekleştirildi

Pompa, vana, kompresör sistemleri sektörüne yönelik bu yıl 10.’su düzenlenen “Dijital Dönüşüme Hazırlanan Türkiye” temalı Kongre, Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nin ev sahipliğinde; 13-14 Şubat 2020 tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirildi....

1 dakikada okunur
Tarafından YapısalNet Editör
10. Pompa Kongresi Ankara’da Gerçekleştirildi

Pompa, vana, kompresör sistemleri sektörüne yönelik bu yıl 10.’su düzenlenen “Dijital Dönüşüme Hazırlanan Türkiye” temalı Kongre, Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nin ev sahipliğinde; 13-14 Şubat 2020 tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirildi.

Türk Pompa ve Vana Sanayicileri Derneği (POMSAD) tarafından organize edilen Kongrenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Sayın Hasan BÜYÜKDEDE, pompa-vana-kompresör sektörünün önemine değinerek Bakanlığımızın sektöre yönelik desteklerinden ve mevzuat çalışmalarından bahsetti.

Kongre’nin ikinci gününde Genel Müdürlüğümüz personellerinden Daire Başkanı Dr. M. Hürol METE, ile Melik H. HAMİDİOĞULLARI, Berker KARAGÖZ ve Murat ÖZGÜL tarafından hazırlanan “Eko-Tasarım Alanında Piyasa Gözetimi ve Denetimi: Pompa Sektörü” konulu bildiri sunulmuştur. Sunumda, Genel Müdürlüğümüzün 2020 yılı eko-tasarım alanında Piyasa Gözetimi ve Denetimi stratejisi, pompa sektör uygulamaları, 2019 yılı yapılan denetim faaliyetleri ve değerlendirmeleri ve ilgili mevzuatlar hakkında katılımcılara bilgi verilmiştir.